Grupa powstała na zgliszczach Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego. Do ekipy postlaboratoryjnej dołączyli krewni i znajomi królika. Cel był jeden i był absolutnie jasny – żeby nie uciekło. Co? Prawda o zmianach i dziwacznej dzisiejszości; a trywialnie – przyjaźnie i znajomości.

Jesteśmy trzydziestolatkami. Pokoleniem, które nie prosi o radę, bo nie ma kogo. Oni – rodzice, autorytety, nauczyciele, nie znają i nigdy nie dotknęli takiej Polski w jakiej nam przyszło żyć. Chcemy ją zrozumieć i udomowić. Musimy stworzyć nową mitologię. Mikrolegendę dla pokolenia, które nie ma szansy podeprzeć się wielką historią. Swoje życie buduje ze spłat kart kredytowych, facebooka, jednosezonowych mód, zawrotnej szybkości i wszechogarniającego zapominalstwa. Widzimy i opisujemy wykorzystując słowo i obraz. Bez dorabiania wielkiej ideologii, bez zadęcia, pomiędzy jednym spotkaniem biznesowym, a drugim, pomiędzy kawą, poszukiwaniem miłości i wywieszeniem prania. Mało? Może i tak, ale chyba dobrze, że w ogóle.


Jeżeli chcesz wesprzeć działalność prowadzoną przez Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna, wpłać dotację na nasze konto, wpisując w tytule „dotacja na cele statutowe”

Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna
ul. Biskupia 18/18
04-216 Warszawa
LUKAS BANK S.A. 121940 1076 3053 1000 0000 0000

Dziękujemy za wsparcie!