Rio de Varsovia

W pewnym, prowincjonalnym teatrze na trzy dni przed premierą…Aktorzy przygotowują się do ról, których nie ma… Reżyser ma kolejne, niezrozumiałe wizje, za którymi nie nadąża nawet jego Asystentka…Żona Reżysera błądzi za kulisami, zaś Kierownik Muzyczny przymierza coraz to nowe stroje… Wszystkim tym przygotowaniom przygląda się zafrasowany Dyrektor Teatru i jego nieodłączna świta – Portier, Księgowa oraz Inspektor Nadzoru Programu Scenicznego… Nic nie jest takie, jakie być powinno…..
A jednak jest niezwykle gorąco, zmysłowo i rytmicznie…Wszyscy czekają na premierę Rio de Varsovia…

O tym, co wydarzy się na scenie tego teatru przekonamy się podczas spektaklu „Rio de Varsovia”, którego premiera odbędzie się 10 lipca o godz. 19.00 w nowej siedzibie Domu Kultury KADR przy ul. Rzymowskiego 32 na warszawskim Mokotowie. Zapraszamy też na spektakl popremierowy w dniu 11 lipca o godz. 19.00 w DK Kadr. Wstęp bezpłatny.

„Rio de Varsovia” to projekt realizowany przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna w partnerstwie z Domem Kultury KADR dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów. Przedstawienie jest podsumowaniem cyklicznych warsztatów teatralno – tanecznych, jakie przygotowano dla seniorów z Mokotowa i nie tylko prowadzonych w miesiącach kwiecień – lipiec 2017. Zajęcia opierały się na improwizacjach teatralnych i tanecznych nawiązujących do gorących rytmów i klimatów Rio. Efektem warsztatów jest dokumentalny spektakl improwizowany z udziałem wszystkich uczestników projektu.

Obsada:
Ewelina: Lidia Voinea – Dubert
Tina: Asia Gębarska
Filipa: Elżbieta Bobrowicz
Sara: Ludmiła Dąbrowska
Alfreda: Anna Woroniecka
Aleksandra: Zofia Bogdańska
Petronella: Ula Płochocka
Julianna: Irena Bielecka
Melania: Bożenna Burakowska
Fryderyk: Stanisław Sikorski
Stanley: Andrzej Marciniak
Cezary: Wojtek Stankiewicz
Rudolf: Marek Turkiewicz

Ze specjalnym udziałem:
Czarek: DJ Szyma

Role gościnne:
Jack Sunrise: Bartek Krzywania
Żona Jacka: Kinga Molenda

Przygotowanie projektu i reżyseria: Edyta Ganc & Ewa Gampel
Warsztaty taneczne: Rafał Matysiak
Przygotowanie muzyczne: DJ Hiro Szyma
Realizacje filmowe: Edyta Ganc

 

Projekt stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Partnerem projektu jest Dom Kultury KADR.