CV Show


Uwaga! Teatr przedostał się pomiędzy okienka Urzędu! Tego wieczoru nie załatwimy tam meldunku, ani prawa jazdy….Nie wyrobimy karty dużej rodziny, ani nie staniemy w kolejce po wpis do ewidencji…Natrafimy jednak na coś innego…Na życiorysy dziewczyn i kobiet oraz stworzone przez nich postacie…Weźmiemy udział w Show. CV Show! Zapraszamy na premierę już 11 grudnia o godz. 18.00, która odbędzie się na terenie Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wola.


Curriculum Vitae. Życiorys. Przebieg życia. Jak na kilku kartkach zmieścić to, co ma ukazać nas w formie kompletnej i dokonanej? Które dane są najważniejsze, jakie doświadczenia najistotniejsze? Potem jeszcze trzeba to wszystko przekonująco opowiedzieć i odpowiedzieć na kluczowe pytania … o cele i motywacje…wypełnić testy, wejść do rankingu kandydatów, zdobyć punktację. Tylko gdzie w tym wszystkim jest prawdziwe życie? Dylematy kobiece, problemy z facetami, zawirowania rodzinne i kłopoty z dziećmi, porażki zawodowe? A marzenia? W którą rubrykę można to wpisać …..Jakie okienko zaznaczyć?


CV Show to kobiecy projekt teatralno – dokumentalny, na który złożyły się warsztaty teatralne i coachingi kreatywne. A ponadto: inspirujące rozmowy w trakcie prób, refleksje w środkach komunikacji miejskiej oraz spontaniczne czaty na Facebooku. Finałem projektu jest improwizowany spektakl dokumentalny. Postacie „fikcyjne” w przedstawieniu zostały wykreowane przez same uczestniczki i stanowią inspirujące kompendium kobiecych typów osobowości i różnych punktów widzenia…..Jest też w spektaklu męski punkt odniesienia…. Przedstawienie ma formułę otwartych improwizacji, które były inicjowane podczas prób. Konwencja CV Show zakłada dalsze, nie zaplanowane wcześniej improwizacje…

POSTACIE
Iga – Magdalena Czarnecka
Izabella – Magda Słojewska
Joanna – Klaudia Maciak
Jowita – Ilona Klejnowska – Kamińska
Julia – Matylda Górniak
Magda – Małgorzata Łukaszewicz
Vera – Kinga Zawal – Adamas
Żaneta – Marzena Lewandowska

Ze specjalnym udziałem:
Krystian i inne postacie męskie: Dawid Duda
Trenerka Ferrari: Joanna Barciszewska

Przygotowanie projektu i reżyseria: Eva Gampel & Edyta Ganc

PREMIERA: 11 GRUDNIA 2015, 18.00, PARTER URZĘDU DZIELNICY WOLA, AL. SOLIDARNOŚCI 90
SPEKTAKL POPREMIEROWY: 12 GRUDNIA 2015, 17.00, WOLSKIE CENTRUM KULTURY, UL. DZIAŁDOWSKA 6

Projekt stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.