Laboratorium Seniora: Sanatorium Jam

Pewnego dnia do Sanatorium przybywa grupa nowych kuracjuszek…Wszystkie szukają szczęścia i…. wygodnej jedynki z łazienką lub umywalką…W ośrodku rządzi Kierownik Ramzes, a zalecenia medyczne wydaje Doktor Rejkjawik. Jest jeszcze coś… Podobno gdzieś w uzdrowisku czai się samo zło…. Premiera spektaklu pt. „Sanatorium Jam” już 20 października 2015 o godz. 18.00 w Klubie Regeneracja na Mokotowie. Spektakl jest finałem projektu „Laboratorium Seniora” realizowanym przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna.

Sanatorium Jam” to spektakl współtworzony przez seniorów z Mokotowa. Scenariusz powstał na bazie improwizacji tworzonych podczas warsztatów teatralnych oraz w oparciu o prawdziwe historie opowiedziane przez uczestników projektu. W Sanatorium poznamy wyjątkowe kuracjuszki – Zochę, Ferrari, Bajkę, Gienię, kuracjusza Dżona Pedro oraz personel uzdrowiska – recepcjonistkę Klarę, Doktora Rejkjawika i Kierownika Ramzesa. Do ośrodka zajrzy również Wujek Samo Zło i wykona dancingowy freestyle z kuracjuszami….Nie do końca wiadomo, co może się właściwie wydarzyć, bo w Sanatorium żaden scenariusz nie jest tym ostatecznym…

Autorkami projektu i reżyserkami spektaklu są Eva Gampel i Edyta Ganc.

Występują:

Kierownik Ramzes: Dawid Duda

Doktor Rejkjawik: Stanisław Sikorski

Klara: Alina Ignatowicz

Ferrari: Joanna Barciszewska

Gienia: Elżbieta Bobrowicz

Zocha: Bożena Olenderek

Bajka: Barbara Ratyńska

Dżon Pedro: Albin Barciszewski

oraz gościnnie Wujek Samo Zło.

Projekt stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.