Wola. 5 improwizacji

Wydarzyło się, miało miejsce. Miesiąc temu, w zeszły czwartek, a może dawniej? Działo się, przewidziało, a może nigdy tego nie było? Ogrodowa, Żelazna, Nowolipki, Chłodna, Górczewska. Co łączy te ulice? Wola. I 5 improwizacji. 5 sytuacji w 5 dni tygodnia. Historie zasłyszane,  zapamiętane, wyobrażone. Dziejące się tu i teraz- na wolskich podwórkach.

Wola.5 improwizacji to projekt Spółdzielni Dokumentalnej, w którym rzeczywistość dzielnicy zamienia się w chwilowy teatr. Improwizacje zostały rozgrywane przez uczestników projektu na wybranych podwórkach Woli. Zobaczyliśmy na nich m.in. przybyszów z innej planety, przedwojennych mieszkańców i dorosłych, którzy nigdy nie przestali być dziećmi…

Podczas każdego z następujących po sobie dni (od poniedziałku do piątku) została odegrana jedna scena. W ten sposób widzowie obejrzeli swoisty tydzień z życia Dzielnicy złożony z pięciu różnych improwizacji. Nadrzędnym założeniem happeningów było wciągnięcie widzów w akcję scen i ich aktywny udział w improwizacjach.

Niecodziennym programem teatralnym będzie specjalna mapka- przewodnik- na której zaznaczone zostały miejsca (dokładne adresy) oraz godziny pokazów. Mapa była dystrybuowana na terenie Warszawy przed finałowym tygodniem.

Projekt był realizowany w sierpniu i wrześniu 2013 na terenie Dzielnicy Wola.
Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawy

Improwizacja: Żelazna

Improwizacja: Chmielna

Improwizacja: Nowolipki

Improwizacja: Ogrodowa

Improwizacja: Górczewska