Happening Wola Love

Przywołujemy miłe wspomnienia i pozytywne skojarzenia. Zaglądamy na podwórka, w zaułki oraz do osobistych albumów rodzinnych. Poznajemy lokalne, wolskie, historie codzienności, a zarazem, na bazie swoich skojarzeń, tworzymy je od nowa. Przenosimy się w czasie. Na Woli. To jest nasza Wola Love!
Drodzy Wolanie i Warszawiacy! Zapraszamy Was na improwizowany happening teatralny „Wola Love”, który rozegra się 2 lipca i 3 lipca o godz. 18.00 na terenie Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej 15.
Happening rozpoczyna się od spotkania w lokalu Otwartej Kolonii. Co wydarzy się dalej? O tym przekonacie się będąc w wyznaczonym miejscu i czasie:)
Dlaczego happening Wola Love?
Główny motyw tematyczny projektu i nazwa „Wola Love” odnosi się do historii około miłosnych związanych z tą częścią Woli. Około miłosnych? Tak. Gdyż miłość miała i ma różne oblicza. Historie codzienne i niecodzienne, realne i fikcyjne stały się inspiracją do zbudowania fabuły happeningu, którego sceny rozgrywają się w różnych okresach XX wieku.
W happeningu wystąpią mieszkańcy Woli oraz osoby związane z dzielnicą Wola, które wzięły udział w regularnych warsztatach teatru happeningowego i improwizowanego realizowanych przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna. Efektem zajęć i wspólnych, fabularnych poszukiwań jest happening „Wola Love”.
Uczestnicy happeningu w kolejności pojawiania się:
Bogda Karbowiak
Jolanta Sałek
Lolita Brzozowska – Roman
Ula Płochocka
Stanisław Sikorski
Irena Bielecka
Zofia Bogdańska
Marek Turkiewicz
Ewa Olbrycht
Asia Gębarska
Anita Angowska
Orkiestra weselna: Maciek Wnuk i Marta Pych
Realizacja warsztatów i przygotowanie happeningu: Ewa Gampel i Edyta Ganc
Start happeningu: Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15
Udział bezpłatny.
Projekt stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.
Partnerem projektu jest Wolskie Centrum Kultury.