Albumy Rodzinne

 

Ursynów jaki jest – wszyscy wiemy. Czy na pewno? Czy zatrzymujemy się czasem, aby spojrzeć biegnącym gdzieś przechodniom w oczy? Czy zwracamy uwagę na detale otoczenia, niepozorne przedmioty, czy też cienie na ursynowskich chodnikach? Jak często wstępujemy do miejsc, o których pozornie wiedzieć nie chcemy? Co nas przyciąga, a co odpycha?  I w końcu: czy to, co widzimy możemy zamienić na obraz fotograficzny?

Z tymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy warsztatów fotodokumentalnych realizowanych przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna w ramach projektu „Albumy Rodzinne: fotografia łączy pokolenia” skierowanego do seniorów z dzielnicy Ursynów. Pracowali oni nad autorskimi cyklami fotograficznymi. Równolegle sięgali do prywatnych albumów rodzinnych  i własnych historii.  Materiały bieżące zostały stworzone podczas indywidualnych poszukiwań plenerowych, zaś projekty fotodokumentalne bazują na prywatnych archiwach autorów. Efekty twórczych poszukiwań obejrzymy na wystawie fotograficznej „Albumy Ursynowa”, której wernisaż odbędzie się 15 maja  o godz. 18.00   w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14. Wystawę będzie można oglądać do końca maja 2018.

Autorzy zdjęć i projektów fotodokumentalnych: Irena Bielecka, Lolita Brzozowska – Roman, Ludmiła Dąbrowska, Hanna Dziarska – Pałac, Andrzej Pęcikiewicz, Jolanta Sałek, Wiesława Ślepowrońska.

Realizacja projektu: Edyta Ganc i Ewa Gampel

Projekt jest realizowany przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna. Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy