One wolą Wolę – nowy projekt dla kobiet!

One wolą Wolę

Miedzypokoleniowy projekt kobiecy: warsztaty, sesje foto, performance.

Wrzesień – Listopad 2020

 

Kobiety z Woli. Kobiety na Woli. Mieszkanki, przejezdne, pracujące, bywające na Woli. Dlaczego wolą Wolę? I czy wolą? Co takiego jest w tej dzielnicy, że to miejsce ich przyciąga. Czy jest to miłość łatwa i odwzajemniona? Wola jako inspiracja do poszukiwań swojego miejsca…

Jeżeli jesteś związana z Wolą, chciałabyś się przyjrzeć sobie oraz współtworzyć z innymi kobietami międzypokoleniowy performance oparty również na Twoich pomysłach – zapraszamy Cię do projektu „One wolą Wolę” realizowanego przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna! Zgłoś się i stań się częścią twórczej grupy performatywnej.

Więcej o projekcie:

„One wolą Wolę” to wyjątkowy projekt rozwojowo – artystyczny o charakterze dokumentalnym dla kobiet związanych z dzielnicą Wola. Celem projektu jest zainicjowanie wspólnych działań w gronie kobiet, dostrzeżenie wzajemnej różnorodności i odnalezienie wspólnych odniesień do miejsca,                  w którym mieszkają i bywają. Do dzielnicy Wola. Działania zainicjowane w projekcie mogą zyskać charakter zarówno rozwojowy, jak i artystyczny. Projekt ma ukazać obraz kobiet z Woli w aspekcie ich życia „tu i teraz”. Ma odpowiedzieć na pytania: jakie są?, czego pragną? , o czym marzą?, czym chcą się podzielić z odbiorcą, dlaczego tutaj na Woli mieszkają, bądź dlaczego bywają akurat w tym miejscu Warszawy? Co ich ciekawi, co robią na co dzień?

Dla kogo?

W projekcie może wziąć udział od 8 do 14 uczestniczek w różnym wieku związanych z dzielnicą Wolą: mieszkających tu, pracujących, bywających w tej dzielnicy. W projekcie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Nie ma limitu, jeżeli chodzi o górną granicę wieku. Wartością dodaną projektu jest jego wymiar międzypokoleniowy. Zapraszamy panie w różnym wieku.

Co w ramach projektu?

Na projekt „One wolą Wolę” będą składały się:

– warsztaty integracyjno – coachingowe dla uczestniczek. W ramach wspólnych spotkań kobiety będą miały okazję przyjrzeć się sobie, swoim potencjałom, celom, marzeniom. Poznać się wzajemnie.

– cykl warsztatów performatywno – teatralnych. Podczas warsztatów przyjrzymy się tym, z czym uczestniczki przychodzą: co mają do powiedzenia na temat siebie, swojego miejsca w życiu, marzeń        i wizji. Wspólnie też przyjrzymy się odniesieniom do Woli jako miejsca życia, pracy. Historie z życia uczestniczek posłużą jako inspiracja do przygotowania finałowego performansu – formy prezentacji łączącej techniki teatralne, happeningowe, jak również działania fotograficzne i multimedialne. Scenariusz performansu zostanie stworzony przez same uczestniczki, które wezmą w nim udział w formule opracowanej podczas warsztatów.

– sesja fotograficzna uczestniczek: podczas projektu uczestniczki wezmą udział w sesji fotograficznej poprzedzonej warsztatem „Fotoprzemiany Kobiece”. Podczas warsztatu przyjrzą się sobie, swoim wizerunkom, wizji siebie. Zdjęcia sesyjne będą zwieńczeniem warsztatu.

– finałowy performans połączony z wystawą zdjęć zrealizowany w listopadzie 2020. W trakcie trwania projektu będzie także realizowany materiał filmowy, jako dokument opowiadający o uczestniczkach projektu – ich życiu, pasjach etc.. Materiał filmowy zostanie włączony do finałowego performansu.

Miejsce działań: spotkania „na żywo” w przestrzeniach miejsc na Woli oraz wirtualnie na platformie zoom.
ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU: Napisz do nas! Co Cię inspiruje we wspólnym działaniu? Jak widzisz Wolę? O czym chciałabyś opowiedzieć w projekcie?

Zapraszamy do zgłaszania się do projektu: spoldzielniadokumentalna@gmail.com

Kontakty do realizatorek:

Ewa Gampel 504398639

Edyta Ganc 506466488

O Spółdzielni: www.spoldzielniadokumentalna.pl

Projekt jest dofinansowany przez Urząd Dzielnicy Wola Miasta st. Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *