Wernisaż wystawy „Albumy Ursynowa”

Ursynów jaki jest – wszyscy wiemy. Czy na pewno? Czy zatrzymujemy się czasem, aby spojrzeć biegnącym gdzieś przechodniom w oczy? Czy zwracamy uwagę na detale otoczenia, niepozorne przedmioty, czy też cienie na ursynowskich chodnikach? Jak często wstępujemy do miejsc, o których pozornie wiedzieć nie chcemy? Co nas przyciąga, a co odpycha?  I w końcu: czy to, co widzimy możemy zamienić na obraz fotograficzny?

Z tymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy warsztatów fotodokumentalnych realizowanych przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna w ramach projektu „Albumy Rodzinne: fotografia łączy pokolenia” skierowanego do seniorów z dzielnicy Ursynów. Pracowali oni nad autorskimi cyklami fotograficznymi. Równolegle sięgali do prywatnych albumów rodzinnych  i własnych historii.  Materiały bieżące zostały stworzone podczas indywidualnych poszukiwań plenerowych, zaś projekty fotodokumentalne bazują na prywatnych archiwach autorów. Efekty twórczych poszukiwań obejrzymy na wystawie fotograficznej „Albumy Ursynowa”, której wernisaż odbędzie się 15 maja  o godz. 18.00   w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14. Wystawę będzie można oglądać do końca maja 2018.

Autorzy zdjęć i projektów fotodokumentalnych: Irena Bielecka, Lolita Brzozowska – Roman, Ludmiła Dąbrowska, Hanna Dziarska – Pałac, Andrzej Pęcikiewicz, Jolanta Sałek, Wiesława Ślepowrońska.

Realizacja projektu: Edyta Ganc i Ewa Gampel

Projekt jest realizowany przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna. Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

FORTY FIKCJA – zapraszamy na warsztaty teatralne na Mokotowie!

Czy wiesz czym jest happening teatralny? Czy chciałbyś zagrać w przestrzeni Fortów Mokotów i stać się częścią niezwykłego, spontanicznego wydarzenia?

STARTUJEMY Z PROJEKTEM „FORTY FIKCJA”!
Jesteś związany z dzielnicą Mokotów? Czy mieszkasz tu, a może czasem bywasz? Zapraszamy Cię do teatralnej grupy happeningowej!
Podczas najbliższych tygodni w ramach cyklicznych warsztatów teatralnych stworzymy wspólnie fabułę i ramy happeningu, który odegramy na początku czerwca na terenie Fortów Mokotów:)
To będzie prawdziwa Forty Fikcja:))

PROWADZĄCE:
Ewa Gampel i Edyta Ganc

ZGŁOSZENIA:
spoldzielniadokumentalna@gmail.com
506466488, 504398639

SZCZEGÓŁOWO O PROJEKCIE:
„Forty fikcja” to projekt teatralny o charakterze happeningowym i dokumentalnym, którego finałem będzie wielowymiarowy happening teatralny dziejący się równoległe w kilku przestrzeniach na terenie Fortów Mokotów. Działania happeningowe zakładają wykorzystanie przestrzeni naturalnych, w których dzieje się akcja, jak również ich specyfiki.
DLA KOGO?
Projekt zakłada udział uczestników w różnym wieku – młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Działania będą miały wymiar zarówno teatralny, jak i dokumentalny. Scenariusz happeningu będzie opierał się na twórczej pracy uczestników, improwizacjach powstałych podczas warsztatów, jak również na motywach dokumentalnych związanych z samymi historiami osobistymi uczestników, jak i z Fortami Mokotów.

Projekt jest realizowany przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Albumy Rodzinne – Fotografia łączy pokolenia

Czy jedno zdjęcie może wyrazić więcej niż tysiąc słów?
W jaki sposób możemy opowiedzieć o codzienności Ursynowa uwzględniając historie nasze i naszych bliskich? Jak pokazać historie powszednie i pozornie banalne?
Na powyższe pytania próbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów fotograficznych w ramach projektu „Albumy rodzinne: fotografia łączy pokolenia”. Wspólnie z uczestnikami spacerujemy po Ursynowie, łapiemy „decydujące momenty” i budujemy lokalne fabuły.


WARSZTATY FOTODOKUMENTALNE:
Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z tajnikami fotografii dokumentalnej i fotoreportażu od strony teoretycznej oraz praktycznej. Przyglądają się również własnym albumom rodzinnym.

FINAŁ:
Finałem warsztatów „Albumy rodzinne: fotografia łączy pokolenia” będzie wystawa prezentująca zarówno prace fotograficzne uczestników, jak i wybrane zdjęcia rodzinne i archiwalne zrobione na Ursynowie.

Wernisaż wystawy: 15 maja o godz. 18.00 w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14.

 

Projekt jest realizowany przez stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna. Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Partnerem projektu jest MAL Kłobucka 14.

Deser Pokoleniowy na Woli – próbujemy!

Trwają próby do Deseru Pokoleniowego:))  Projekt „Deser Pokoleniowy” to cykl bezpłatnych warsztatów teatralno – muzycznych realizowanych w miesiącach wrzesień – listopad 2017. Warsztaty mają charakter regularnych prób, podczas których uczestnicy zgłębiają techniki improwizacji, teatru ruchu, happeningu, dramy, teatru dokumentalnego oraz kreatywnych działań pisarskich. Ścieżka dźwiękowa spektaklu budowana jest na bazie motywów muzycznych w tym tanecznych bliskich dwum pokoleniom: Młodzieży 13+ i Młodzieży 60+.

Finałem projektu będzie spektakl teatralny o charakterze muzycznego happeningu zagrany przez uczestników w nietypowej przestrzeni wolskiego biurowca. Dlaczego? Przekonacie się sami:) Niedługo Was zaprosimy!

Warsztaty teatralne prowadzą: Edyta Ganc i Ewa Gampel.

Warsztaty muzyczne i opieka muzyczna: DJ Szyma

Partnerem projektu jest Wolskie Centrum Kultury.

Projekt stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna jest realizowany dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawa.

Teatralne warsztaty międzypokoleniowe w OEK Sadyba!

Halo Sadyba! Wraz z Ośrodkiem Edukacji Kulturalnej „Sadyba” zapraszamy na bezpłatne WARSZTATY TEATRALNE.

Prowadzimy nabór do 2 grup wiekowych, dlatego mile widziane są wszystkie chętne osoby w wieku od 10 do 100 lat!

Spotkania odbywają w PONIEDZIAŁKI. Start 11 września!

Grupa 1 dorośli i seniorzy (godz. 14.40-16.10)

Grupa 2 dzieci (od 10 lat) i młodzież (godz.16.10-17.40)

Warsztaty teatralne są bezpłatne – realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2017r. Wspólnie stworzymy grupę międzypokoleniową, która opracuje scenariusz przedstawienia i wystawi premierowy spektakl.

 

ZAPISY: Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba” ul. Korczyńska 6 tel. 22 642 59 08, kom. 608 554 398

Informacje na temat założeń i programu: spoldzielniadokumentalna@gmail.com

Retrospekcja#5: Panowie Wolą Fotoreportaż

Fotoreportaż z premiery zrealizowany przez Studio Grandessa:)